Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dobry stomatolog

Gabinet dentystyczny Gliwice

Przyczyny powstawania próchnicy

Za podstawową przyczynę powstawania próchnicy uznaje się jedzenie słodkości połączone z nieregularnym szczotkowaniem zębów. Natomiast powstawaniu przebarwień na zębach sprzyja częste picie kawy oraz palenie papierosów. Dlat

Boisz się wizyty u dentysty? Niepotrzebnie - Dobry stomatolog Gabinet dentystyczny Gliwice
ego najlepszym sposobem na zapobieganie próchnicy jest częste mycie zębów i stosowanie odpowiednich nici dentystycznych w celu usuwania z zębów resztek pokarmów. Natomiast zapobieganiu powstawania próchnicy służą częste przeglądy dentystyczne, w czasie których dentysta będzie mógł nie tylko ocenić stan uzębienia swojego pacjenta, ale też doradzić mu, jakich past do zębów powinien używać żeby dobrze dbać o zęby. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu problemów z zębami będzie mógł również rozpocząć w razie potrzeby właściwe leczenie.

Zachowaniu zębów w dobrym stanie służy przede wszystkim regularne ich szczotkowanie oraz używanie nici dentystycznej. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, żeby kupować dobre pasty do zębów i płyny do płukania ust. Ważne jest także, aby wieczorami nie zajadać się słodkościami i nie jeść już po umyciu zębów. Jednak trzeba pamiętać, że nawet najlepiej wyglądające zęby z czasem mogą się psuć, dlatego każdy powinien często chodzić do dentysty i poddawać się przeglądowi dentystycznemu. Dentystyczne leczenie zapobiegawcze najpierw może polegać na bezbolesnym leczeniu ozonem, a następnie na wypełnianiu niewielkich ubytków, a dzięki temu pacjentowi uda się uniknąć leczenia kanałowego. Nie będzie musiał także spędzać u dentysty długich godzin.


Zęby_człowieka Budowa histologicznaedytuj

Wyróżniamy cement pierwotny (inaczej cement włóknisty), nie zawierający komórek, pokrywający ząb pierwotnie, oraz cement wtórny (komórkowy), zawierający cementocyty i cementoblasty, pokrywający korzeń w późniejszym czasie oraz głównie w okolicy otworu wierzchołkowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


W jakim wieku jest twoja szczoteczka?

Szczoteczka do zębów to podstawowe nadrzędzie do dbania o higienę jamy ustnej. Jednak większość Polaków zapomina o tym, że powinniśmy ją regularnie wymieniać. Przeciętnie używamy tej samej szczoteczki przez okres ok. 1,5 roku. To zdecydowanie za długo! Ten "gadżet" należy zmieniać co pół roku, lub nawet co trzy miesiące. Przede wszystkim - jeśli czyścimy zęby czymś, co już praktycznie nie ma "włosków", to jak chcemy to zrobić dokładnie? Naprawdę warto zwracać uwagę na takie kwestie, zwłaszcza że to naprawdę nie jest wielki wydatek. Czego nie można powiedzieć o wizycie u stomatologa.



© 2019 http://dobry-stomatolog.australia.lezajsk.pl/